Lazerli Kaplin Ayarı

Lazerli hizalama ile kaplin & kasnak bağlantılı ekipmanların şaftlarının bir mikron hassasiyetle aynı düzleme getirebiliyoruz. Unutmayın dönen ekipman arızalarının %50’den fazlasının arkasında yanlış hizalanmış miller ve bunun sonuçları vardır.

Kaplin ayarını sağlıklı ve toleranslar içinde yapmak;

  • Rulmanların aşırı yükte çalışması engeller
  • Rulmanların ömrünü uzatır
  • Rulman, keçe ve kaplin hasarlarını engeller
  • Yüksek vibrasyon değerlerinden korur
  • Yüksek gürültü seviyesini engeller
  • Yüksek enerji sarfiyatını engeller
  • Şaft hasarlarından korur
  • İş kazalarından korur
  • Beklenmeyen üretim kayıplarına sebebiyet vermez

VBM Makina olarak alanında uzman ekiplerce lazerli şaft ayar işlemini 7/24 saha bakım çözümleri anlayışımız ile kısa sürede gerçekleştirerek ayrıntılı olarak müşterilerimize raporlamaktayız.

Lazerli Kaplin Ayarının Önemi

Makinelerin uzun süreli ve etkin bir şekilde çalışmasında, kaplin hizalama işlemleri kritik bir rol oynamaktadır. Geleneksel yöntemlerle yapılan kaplin ayarları, genellikle zaman alıcıdır ve hassasiyeti garantileyemez. İşte burada lazerli kaplin ayarının devreye girdiği yerdir.

“Lazerli kaplin ayarı”, modern endüstrideki makinelerin doğru bir şekilde hizalanmasında kullanılan gelişmiş bir yöntemdir. Lazer ölçüm teknolojisi sayesinde, ekipmanlar arasında mikron hassasiyetinde bir doğrultma sağlamak mümkündür. Bu, makinelerin daha az aşınmasını, daha az enerji tüketimini ve genel olarak daha verimli bir çalışma performansını garanti eder.

VBM MAKİNA” olarak, lazerli kaplin hizalama konusundaki uzmanlığımızı ve sektördeki farkımızı gururla sunuyoruz. Kullanmış olduğumuz lazer hizalama sistemleri, kaplin ayarı süreçlerini hızlandırırken aynı zamanda mükemmel bir doğruluk derecesi sunar. Sonuç olarak, müşterilerimize sadece enerji tasarrufu değil, aynı zamanda uzun vadede maliyet tasarrufu da sunuyoruz.

Kaplin hizalama cihazlarından, lazer hizalama prosedürlerine, lazerli kaplin kontrolünden kaplin ayarı yöntemlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunmaktayız. Her bir hizmetimiz, sektör normlarına uygun, son teknoloji ekipmanlar ve uzman ekibimiz tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Aşağıdaki hizmetlerimizde ilginizi çekebilir;

Sizde hizmetlerimizden yararlanmak için bize hemen ulaşın!​

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll to Top